AKTUALNOŚCI

 

Wyniki konkursu

„General Knowledge About the United Kingdom”

 

Wszystkich uczestników prosimy o zgłoszenie się do biura AJO Queen wtorek 10 czerwca od 12:00-16:00 w celu odebrania dyplomów oraz nagród .

 

Lp.

Imię

Nazwisko

szkoła

wynik

1.

Kinga

Gołębiewska

Pub. Gim. nr 7

42/50

2.

Gabriela

Piszczatowska

Pub. Gim. nr 5

41/50

3.

Anita

Rutkowska

Pub. Gim. nr 7

41/50

4.

Katarzyna Anna

Rudzińska

Pryw. Gim. nr 9

40/50

5.

Kacper

Karpiuk

Pryw. Gim. nr 9

38/50

6.

Przemysław

Zuzia

Pub. Gim. nr 7

38/50

7.

Maja

Kaczan

Pryw. Gim. nr 9

38/50

8.

Agnieszka

Jakimowicz

Pub. Gim. nr 5

35/50

9.

Paweł

Łojewski

Pub. Gim. nr 7

34/50

10.

Jakub

Kamiński

Pryw. Gim. nr 9

33/50

11.

Katarzyna

Zolnik

Pub. Gim. nr 5

33/50

12.

Michał

Trosko

Pub. Gim. nr 7

33/50

13.

Jakub

Szczęsnowicz

Pryw. Gim. nr 9

32/50

14.

Kamila

Steckiwicz

Pub. Gim. nr 7

31/50

15.

Magdalena

Jarecka

Pub. Gim. nr 5

30/50

16.

Maciej

Zimnoch

Pryw. Gim. nr 9

29/50

17.

Józefina

Orzeszko

Pryw. Gim. nr 9

27/50

18.

Agnieszka Magda

Ułasiuk

Pub. Gim. nr 7

27/50

19.

Katarzyna

Kiełczewska

Pub. Gim. nr 7

26/50

20.

Urszula

Rogoza

Pub. Gim. nr 5

nieobecna

21.

Michał

Sacharczuk

Pryw. Gim. nr 9

nieobecny

22.

Urszula

Grębowska

Pub. Gim. nr 5

nieobecna

 

 

Dziękujemy za udział w naszym konkursie oraz za wspaniałe wyniki.
Zapraszamy Was do Naszej Szkoły Językowej  w przyszłym roku szkolnym 2014-2015.   

 

 

ZABAWY HALLOWEEN 2013

SAMSUNG

 Halloween to popularne święto obchodzone dzień przed dniem Wszystkich Świętych, czyli 31 października. Najhuczniej obchodzi się je w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii.
W Polsce Halloween obchodzone jest od lat 90. Nie ma zwyczaju przebierania się w kostiumy, przyozdabiania domów dyniami oraz lampami, jak to ma ma miejsce na zachodzie. Jednak ludzie często bawią się w ten dzień organizując liczne imprezy przebierańców, bale i koncerty. Uczniowie z grupy Cherrys (na zdjęciu)  własnoręcznie wykonały lampiony z dyni, które zostaną wykorzystane podczas zabaw Halloween.

 

DNI OTWARTE W AJO QUEEN!

 

20130913_155044

Przez dwa dni – drzwi AJO Queen były szeroko otwarte. Chętnych, by je przekroczyć nie brakowało. Zorganizowaliśmy lekcje pokazowe, gry i zabawy dla najmłodszych, a fani futbolu mogli rozegrać mecz piłki nożnej. Największą popularnością cieszył się pokaz tańca flamenco.

Przypominamy, że Akademia Języków Obcych QUEEN specjalizuje się w nauczaniu dzieci i młodzieży. Organizuje również kursy dla dorosłych, które cieszą się ogromną popularnością.
Cechuje nas indywidualne podejście do ucznia. Zajęcia prowadzimy przy użyciu tablic interaktywnych, dzięki czemu lekcje stają się bardziej atrakcyjne. Warto nas odwiedzić. Mieścimy się w nowoczesnym budynku przy ulicy Abp. E. Kisiela 8.

 

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE!

Przyjdź i zdobądź potrzebne informacje

ulota_2_2014

– dowiesz się o naszych kursach językowych,

– poznasz naszych lektorów,

– zapoznasz się z warunkami  zdawania egzaminów  Cambridge i ETS,

– będziesz mógł zapisać się na kurs językowy lub lekcję pokazową,

– sprawdzisz swój poziom znajomości języka.

 

Przyjdź i zostań z nami na dłużej

 

– podczas gier i zabaw językowych,

– kosztując narodowych potraw (pizza, rogaliki francuskie),

– tańcząc Flamenco (pokaz tańca hiszpańskiego).

 

CZWARTEK 12 wrzesień

15:00-18:00

– konsultacje z lektorami

16:30

–  TANECZNE SHOW – ZATAŃCZ i TY

PIĄTEK 13 wrzesień

15:00-18:00

-konsultacje z lektorami

15:30

TANECZNE SHOW

 

REKRUTACJA TRWA! ZAPRASZAMY

 

Zapisy odbywają się w sekretariacie AJO Queen, w godzinach od 12.00 – 16.00

Chętni mogą skorzystać również z formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na naszej stronie http://queenbialystok.pl/zapisy-on-line/

 

DYDAKTYKA, KONKURSY, AKCJE…

 

Zakończyliśmy II semestr nauki w roku szkolnym 2012/2013 w AJO Queen, który obfitował w liczne wydarzenia konkursowe. Nauczyciele oraz dyrekcja Akademii Języków Obcych Queen co roku organizują konkursy wewnątrzszkolne oraz międzyszkolne. Tegoroczna edycja konkursu międzyszkolnego: „History, customs and famous people of English speaking countries” miała na celu wzbudzenie zainteresowania uczniów kulturą krajów anglojęzycznych, sławnymi osobami oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy nad rozwijaniem i doskonaleniem różnych sprawności językowych. Ponieważ nauka języka obcego to nie tylko gramatyka i słówka, nie tylko scenki, dialogi, czytanie i słuchanie tekstów dlatego popularyzujemy język angielski jako przepustkę do przyszłości dla wszystkich młodych ludzi. Oto wyniki:

 

IMIĘ I NAZWISKOSZKOŁAMIEJSCE
Aleksandra DanilukGimnazjum Wasilków1
Julita SawickaGimnazjum Wasilków2
Urszula DomańskaPubliczne Gimnazjum nr 12
Marta Myśliwiec Publiczne Gimnazjum nr 52
Justyna BućkoGimnazjum Wasilków2
Angelika Daniluk Publiczne Gimnazjum nr 73
Daria Rogowska Publiczne Gimnazjum nr 53
Małgorzata Mieczkowska Publiczne Gimnazjum nr 5
3
Justyna GołębiewskaGimnazjum Wasilków3
Marek Smolarczyk Publiczne Gimnazjum nr 74
Tomasz Kubala Publiczne Gimnazjum nr 74
Karolina Katarzyna BiziukPubliczne Gimnazjum nr 55
Klaudia Bojczuk
Publiczne Gimnazjum nr 15
Michał TroskoPubliczne Gimnazjum nr 75

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, życzymy kolejnych sukcesów oraz zachęcamy do pogłębiania wiedzy o kulturze krajów Anglojęzycznych.

Nauczyciele oraz Dyrekcja AJO Queen

 

„MASTER OF GRAMMAR”

ko_1 W maju i czerwcu 2013 r. przeprowadziliśmy w każdej grupie kursowej konkurs wewnętrzny „Master of Grammar”, który miał na celu wyłonienie i nagrodzenie osób osiągających najlepsze wyniki podczas całego roku nauki w AJO Queen. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi wewnątrz każdej z grup.

 

 

 

 

CZYTAMY PO ANGIELSKU – „HAPPY BOOKWORMS”

ko_2

W czerwcu 2013 podsumowaliśmy całoroczną akcję czytelniczą „Happy Bookworms”, która mała na celu promowanie czytania w języku angielskim jako formę obcowania z językiem poza godzinami nauki w Akademii Queen. „Największymi” czytelnikami okazali się być: Eliza Korpacz, Agnieszka Łupińska, Maria Matwiejuk, Magdalena Rafałowicz, Anna Pacuk (grupa MacQueens), Paulina Bondaruk, Patryk Gołubowski (grupa Swans), Maciej Sawicki (grupa Bats).

 

 

 

NOWE OBLICZE ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Rozwijanie zdolności manualnych i interpersonalnych, uwrażliwienie na potrzeby innych, budowanie wiary w samego siebie, przełamywanie lęków, radzenie sobie z problemami, zdobywanie nowych przyjaciół… Co może łączyć ze sobą te wszystkie elementy? Zajęcia pozalekcyjne? Godzina wychowawcza? Rozmowa z rodzicami albo przyjaciółmi? Odpowiedź jest jeszcze łatwiejsza niż mogłoby się to wydawać.

Przedstawiamy zatem nowe oblicze zajęć z języka angielskiego. Główny cel, mimo iż zostaje niezmienny, tj. nauka języka angielskiego – wchodzi w zupełnie nowy wymiar, zwanym arteterapeutycznym. Nazwa ta kryje w sobie dwa bardzo istotne terminy: arte i therapy. Pierwszy z nich arte jak możemy się domyślać odnosi się do sztuki i jej różnych dziedzin np.: plastyka, muzyka, teatr, fotografia, etc. Te, jak i inne elementy zostają wykorzystane na zajęciach z języka angielskiego w celu lepszego zrozumienia i szybszego przyswojenia języka obcego. Istniejko_3e bardzo znane powiedzenie Konfucjusza, w którym tkwi cała głębia arteterapia: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Informując dziecko, że będzie się uczyło języka obcego, z góry kreujemy dystans między nim a nauką. „Język obcy” – już sama nazwa kojarzy się z czymś odległym, niedostępnym i trudnym. Ale nauka języka obcego wcale nie musi być taka. Na swoich zajęciach pozwalam uczniom na wyrażanie siebie poprzez sztukę, ukazanie swoich potrzeb w gestach, odkrywanie tego co schowane w mimice. Nie ukrywam, że jest to większe wyzwanie jak i dodatkowa praca dla nauczyciela, ale poznając uczniów można więcej ich nauczyć.

Zatem dla lepszego i pełniejszego zrozumienia celu jak i wartości takich zajęć przedstawię jedną z własnych lekcji będącą połączeniem arteterapii z językiem angielskim. Temat choć podstawowy jakim są zwierzęta, został przełożony na płaszczyznę artystyczną. Po wprowadzeniu słownictwa i realizacji kilku utrwalających ćwiczeń z wykorzystaniem metody TPR uczniowie mieli za zadanie “narysować” jedno ze zwierząt. Nie było to jednak zwykłe rysowanie za pomocą kredek, mazaków czy też farb. Do wykonania tego ćwiczenia posłużyliśmy się podstawowymi artykułami domowymi jakimi są szczoteczka i pasta do zębów.

ko_4

Uczniowie z ogromnym zapałem zabrali się do pracy, wkładając w każdy ruch szczotki odrobinę siebie. Każda plamka, każdy ruch, każdy gest podczas wykonywanej pracy ma znaczenie, a stworzone zwierzęta aż krzyczały: – To ja! Taki/taka jestem! Na zakończenie swoich prac uczniowie opisywali swoje arcydzieła w języku angielskim i z zaciekawieniem pytali o dodatkowe poza programowe słownictwo, aby opowiedzieć jak najwięcej.

I to jest właśnie cała esencja zajęć z języka angielskiego w połączeniu z arteterapią – nauczyć się angielskiego, znaleźć w nim pasję, rozwijać ją, ukazać siebie i spełniać się!

 

Katarzyna Szwed, nauczyciel języka angielskiego

 

 

I PO QUEEN-wym FESTYNIE…

Kolejny, doroczny FESTYN RODZINY za nami. Jak zwykle atrakcji nie zabrakło, a wszyscy bawili się pysznie. W programie znalazły się pokazy judo i techniki samoobrony, udzielania pierwplak_1001szej pomocy zorganizowane przez policyjnych ekspertów, rodzinne drużyny brały udział w zawodach sprawnościowych, gdzie należało się wykazać tężyzną fizyczną. Dużym powodzeniem cieszyła się festynowa RESTAURACJA „DOMOWE WYROBY”, w której niepodzielnie królował Iwo wraz z załogą. Można było zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, przekłuć fachowo ucho, i poszaleć na „dmuchanym” placu zabaw lub znaleźć coś dla siebie w licznych stoiskach z łakociami, książkami, kosmetykami. Jeśli dodamy do tego liczne konkursy, quizy, loterie fantowe, występy artystyczne, to każdy kto odwiedził w ubiegły piątek Naszą Szkołę z pewnością nie wyszedł znudzony. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODWIEDZILI NASZE STOISKO!

 

 

 

 

 

 

EGZAMIN TOEIC LISTENING AND READING

INFORMUJEMY IŻ ZAPISY NA EGZAMIN TOEIC LISTENING AND READING PRZYJMUJEMY W KAŻDYM MIESIĄCU. KONTAKT: Justyna Suchocka, tel. 698 239 331.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress